Rajkot, Gujarat
GST No. 24HISPP7337G1ZM
Call 08043877895
Send Enquiry
| Press Capacity | 150 Ton |
| Power Source | Mechanical |
| Stroke Length | 130 mm |
| Type | H Type |
| CNC or Not | Normal |
| Categories | Press |
| Brand | Bajarang |
| Surface Finishing | Color Coated |
View Complete details
| Press Capacity | 100 Ton |
| Power Source | Mechanical |
| Stroke Length | 100 mm |
| Type | H Type |
| CNC or Not | Normal |
| Categories | Press |
| Brand | Bajarang |
| Surface Finishing | Color Caoted |
View Complete details
| Press Capacity | 5 Ton to 500 Ton |
| Power Source | Mechanical |
| Stroke Length | 38 MM To 200 MM |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage Application | Stamping, Forming, Straightening, Deep Drawing |
| Control Type | Foot Pedal |
| Brand | Bajarang |
View Complete details
| Press Capacity | 200 Ton |
| Power Source | Mechanical |
| Stroke Length | 200 mm |
| Bed Size | 900x1400 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage Application | Straightening, Stamping, Forming, Deep Drawing |
| Control Type | Foot Pedal |
View Complete details
| Press Capacity | 50 Ton |
| Power Source | Mechanical |
| Stroke Length | 80 mm |
| Type | H Type |
| CNC or Not | Normal |
| Categories | Press |
| Brand | Bajarang |
| Surface Finishing | Color Caoted |
View Complete details
| Press Capacity | 200 Ton |
| Power Source | Mechanical |
| Stroke Length | 200 mm |
| Type | H Type |
| CNC or Not | Normal |
| Categories | Press |
| Brand | Bajarang |
| Surface Finishing | Color Coated |
View Complete details
| Press Capacity | As per requirement |
| Power Source | Hydraulic |
| Stroke Length | 200 mm |
| Bed Size | 800x1200 mm |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage Application | Forming, Deep Drawing, Straightening, Stamping |
| Control Type | Foot Pedal |
View Complete details
| Press Capacity | 5 Ton to 500 Ton |
| Power Source | Mechanical |
| Stroke Length | 38 MM To 200 MM |
| Bed Size | All size available |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Usage Application | Stamping, Forming, Straightening, Deep Drawing |
| Control Type | Foot Pedal |
View Complete details